Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności
Pliki cookies
ROZUMIEM

5% w miesiąc, nic nie robiąc

Wraz z oficjalnym startem kursu “System rotacyjny” w Akademii inwestowania “STOKSOFT” uruchomiliśmy ten system na rachunku rzeczywistym w InteractiveBrokers zasilonym kwotą 10 000$. Cyklicznie będziemy dodawać wpisy prezentujące wyniki pracy tego systemu z około miesięcznym opóźnieniem.

Na ogół nie planujemy rozpieszczać Was długimi wpisami zawierającymi analizy etc: niech liczby mówią wszystko same za siebie.

Pracujemy tutaj oczywiście z trendomierzem, a rozpoczęliśmy 1 sierpnia i będziemy się trzymać tej daty (1 dnia każdego miesiąca robimy przegląd i nowy ranking).

Trendomierz w odpowiednim momencie ostrzega nas o nadejściu bessy lub większej korekty.

System rotacyjny ma to do siebie, że dopuszcza czasowe obsunięcia kapitału, jest to naturalne, ponieważ nasza ingerencja ogranicza się do składania zleceń raz w miesiącu.

W podstawowej wersji system nie zakłada zleceń Stoploss, jednak umieszczenie ich w odpowiedniej odległości tj. ani za blisko, ani za daleko, zwiększa bezpieczeństwo, nie zabierając nam zbyt dużo kapitału przy realizacji stoploss.

Zleceniem, które można tutaj zastosować jest zlecenie trailing Stop, czyli stoploss automatycznie podążający w górę wraz ze wzrostem ceny. Dzięki takiemu podejściu zabezpieczamy swoje zyski coraz wyżej.

Obecnie w portfolio trzymamy 5 spółek, po spadku poniżej 20 pozycji w rankingu spółkę sprzedajemy.

Kwota za którą kupujemy nie zawsze w 100% będzie równa 10 000$, będzie się nieznacznie wahać w zależności od zaokrągleń cen akcji.

Jako że nie poświęcamy temu tematowi dużo czasu, to zamieszczać będziemy jedynie screenshoty i aktualne saldo rachunku.

A zatem:

2.08. zakupiliśmy:

ALGN 350,51 – 5szt
BIIB 342,22 – 5szt
CA 44,03 – 40szt
CSX 70,09 – 28 szt
ILMN 320,7 – 6szt

Saldo po zakupach: 10499,44, wolne 1350,39

Od razu dodamy, że 01.09 wszystkie spółki pozostały w rankingu więc zmian w portfolio nie robiono, a przegląd trwał około 3 minuty.

Od czasu do czasu w trakcie miesiąca wykonujemy zrzuty ekranu z telefonu, żeby nie tracić czasu na logowanie się z komputera.

Do zobaczenia przy okazji kolejnego wpisu w okolicy początku października!

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat systemu rotacyjnego zadzwoń do nas: 535 650 000 lub napisz wiadomość na info@stoksoft.eu

Dodaj komentarz

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on google

5% w miesiąc, nic nie robiąc

Zobacz co nowego na BLOGu

Dyskusja

Przewiń do góry